Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kozmetický ultrazvuk a ozonizér

 ozonizer2upp.jpg

 Kozmetický ultrazvuk 

je nevyhnutnou súčasťou základného vybavenia kozmetického salónu. Využíva sa jeho mikromasážny účinok buniek a vpravovanie lipofilných, hydrofilných a gelových substancií do spodných vrstiev pokožky. Ultrazvuková vlna zmäkčuje pokožku, zvyšuje schopnosť absorpcie tekutín v pokožke, stimuluje mikrocirkuláciu, stimuluje činnosť buniek. Doporučuje sa pre každý druh pleti, najlepší je vo forme kúry. Využíva sa aj pri aknóznej, starnúcej pleti, na vačky pod očami. Je to tzv. sonoforéza. Prístroj je riadený mikroporcesorom, je voliteľná modulácia, čas a intenzita ošetrenia. Výsledky sú viditeľné hneď po prvej aplikácií.

 

gesicht-1-.jpgDoporučuje sa pri:

 

regenerácií pokožky

 

anti aging program

 

akne a problémovej pleti

 

v rámci kozmetického liftingu

 

prekysličovania tkaniva

 

mikromasáž hlbších vrstiev tkaniva

 

povzdbudenie procesu látkovej výmeny a tvorby enzýmov

 

 

Ozonizér

 

Ozonizér -je direktný vysokofrekvenčný prístroj. Jeho sklenené hlavice sú plnené vzácnymi plynmi a v nich dôsledku pôsobenia prúdu s vysokým napätím dochádza k ozonizácií. Keď približíme sklenenú hlavicu k pokožke, dochádza k ionovému výboju, pri ktorom vidíme malé iskričky.

Pri pohybe po pleti dotykom dochádza k premene okolitého vzduchu na ozón. Vznikajúci ozón slúži na zlepšenie prietoku krvi, na dezinfekciu pokožky (má  antiseptické a dezinfekčné účinky), či na sťahovanie pórov po hĺbkovom čisteni pleti. Je to jeden z najúčinnejších prístroj v kozmetike. 

ozonizer_foto.jpgOzonizér sa doporučuje použiť pri: 

·         pleti, ktorá si vyžaduje regeneráciu (nedostatočne prekrvená, unavená, ochabnutá)

·         pri akné a zápalových procesoch na pokožke

·         ekzéme a psoriáze