Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotoepilácia

 depilacia_web_upp.jpgRýchle a účinné zariadenie pre epiláciu a 3D fotoomladzovanie

je výsledkom neustáleho vývoja a inovácii v oblasti využitia pulzného svetla. V tomto zariadení sa využíva patentovaná technológia High Power Pulsed Light spolu s výkonným systémom chladenia s dvakrát destilovanou vodou, čo umožňuje maximálnu bezpečnosť, rýchlu a účinnú epiláciu, fotoomladenie, ošetrenie akné, pigmentové škvrny a strie.

Epilácia

Účelom ošetrenia je dosiahnuť zábleskom svetla vlasový korienok cez vonkajšie tkanivá, ktoré prepúšťajú svetlo danej vlnovej dĺžky – tzv. selektívnu fototermolýzu. Keďže aplikované svetlo je absorbované farbami tmavého odtieňa, najmä červenou farbou, cibuľka chĺpka, absorbujúc veľa energie, sa zohreje a oslabí. Taktiež mikrocievky, ktoré vyživujú cibuľku sú červenej farby a preto sa pôsobením svetelného výboja dosiahne ich postupná eliminácia. Pred epiláciou musia byť odstránené chĺpky z povrchu pokožky na mieste, ktoré bude ošetrované.

Pri epilácii musíme brať do úvahy súhrn faktorov vplývajúcich na konečný výsledok ošetrenia: farba pleti, vek osoby, farba chĺpkov, fázy chĺpku vo chvíli ošetrenia, hormonálna rovnováha...

Po zohľadnení takéhoto množstva faktorov, je nemožné presne určiť potrebný čas a počet ošetrení na dosiahnutie želaného výsledku. Zvyčajne sa vykonávajú ošetrenia s intervalmi cca 30 dní, čo je priemerná doba potrebná pre vyrastanie chĺpkov. Každým ošetrením počet vyrastajúcich chĺpkov ubúda.  

imagesca1dloog.jpg